HEALTHLY BODY, HEALTHY LIFE

IV Infusion Treatment 

IV Infusion Treatment 

Restore the natural balance of your mind & body directly into your bloodstream with IV treatment.

ACQUA 

Pure hydration to replenish your electrolytes

Get instant hydration to replenish electrolytes, restores fluid balances, and reduces acidity. It provides detoxification by flushing out your system.

VULCANO.png

Benefits:

Pure Hydration

Detox

Acid Reduction

Electrolyte Restoration

Restore Fluid Balance

 

Best For:

Cardiovascular Disease

Joints Lubrication

Muscle Fatigue

Headache

Prevent Kidney Stones

Dry Skin

Insomnia

 

What Is Inside:

IV Infusion Treatment is the only delivery method where you get 100% bioavailability directly into the bloodstream while bypassing the GI tract for instant benefits.

Electrolytes

Hydration

1 Liter of Fluids

ss.png

How Does It Work?

Make your body work smarter, not harder!

1 liter of fluids intravenously is much more fluid volume than drinking 8 cups of water (2L of water). So, you can get twice the work done in half the effort.

 

Precision treatment is a medical model that proposes the customization on EpicAlive patient, based on a medical decision, treatments, diagnosis, the IV treatment is being tailors to each individual patient. 

EpicAlive physician will tailor the medical treatment to the individual characteristics of each patient. Preventing or therapeutic treatment can be concentrated on those patients that can be beneficed.

 

The best part about this drip is that you can customize it based off of your individual needs with any boosters! We make your drip to order!

Bir kutu yaptırmak istiyorum ama nasıl olsun biliyor musunuz?


Evet biliyoruz :) Biliyoruz çünkü birçok farklı sektöre ve ürün çeşidine kutu tasarladık ve ürettik. Ve siz de tam olarak istediğiniz kutuya sahip olacaksınız.
Fiyatlandırma için gerekli bilgiler nelerdir?


Fiyatlandırma yapabilmemiz için kutu ölçülerini, kullanım alanını ( kutu modeli ve baskı cinsi belirlemek için) ve adet bilgisini bilmemiz gerekiyor. Önceden üretilmiş bir kutu için fiyat almak isterseniz, kutu ölçüleri ve adet bilgisiyle beraber kutu fotoğrafını paylaşmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linki tıklayıp, formu doldurarak mesai saatleri içinde fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. www.smartdesignbox.com/fiyat
Özel baskılı kutu imalatında neden minimum adet koşulu var?


Baskı,kesim ve diğer üretim aşamalarındaki süre ve maliyetler göz önünde bulundurularak min. üretim adetleri belirlenir. Kutu cinsi ve baskı türüne göre kendi içinde de farklılıklar gösterse de genel bir sonuç çıkarmak gerekirse; Oluklu Mukavva kutular için min. 2000 adet, Karton kutular için min. 1000 adet, Karton çantalar için min. 500 adet, Kağıt poşetler için min. 10.000 adettir. Adetler yükseldikçe birim fiyat düşeceği için yüksek adetlerde sipariş vermeniz size avantaj sağlayacaktır.
Baskılı kutu kullanmak nasıl bir fayda sağlar?


Ambalaj etkin ve ekonomik bir pazarlama aracıdır. Markalaşmak isteyen ve satışını artırmayı hedefleyen firmaların iyi tasarlanmış kaliteli bir ambalaj kullanması hedeflerine ulaşmalarında önemli rol oynar. İlk aklınıza gelen markaların ürünlerini düşündüğünüzde ambalajı gözünüzde canlanır. Mesela ünlü bir kahve dükkanları zincirini düşünün. İlk aklınıza gelen baskılı karton bardakları veya karton bardak tutacağı oldu değil mi? İşte bu sebepten iyi tasarlanmış bir ambalaj kullanmak önemlidir.

logo Epical .png

GENERAL DISCLAIMER

The services provided have not been evaluated by the Food and Drug Administration (FDA). These products are not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease. The material on this website is provided for informational purposes only and is not medical advice. Always consult your physician before beginning any Intravenous Infusion Treatment. All treatments are specific formulations prepared by EpicAlive. Any designations or references to treatments are for marketing purposes only.

FOR MORE 

INFORMATION

It is crucial to remember that if you are encountering a life-threatening condition, you need to call 911 or get to the emergency room. Urgent care facilities are not equipped to deal with these.

  • Facebook - círculo blanco
  • Twitter - círculo blanco
  • Google + - círculo blanco
  • YouTube - círculo blanco
  • Instagram - Círculo Blanco

¡Gracias! Mensaje enviado.